Polipant CeraGlaze P3032 tip flacără pentru ceramică și zirconiu
Description
Polipant CeraGlaze P3032 tip flacără este un polipant profesional realizat cu pastă de diamant natural sinterizată în gumă, destinat finisării coroanelor, punților și restaurărilor dentare din ceramică și zirconiu. Forma tip flacără permite accesul facil în zonele anatomice complexe și pe marginile restaurărilor, asigurând o prelucrare precisă și controlată.
Materialul elastic absoarbe căldura generată în timpul utilizării, contribuind la protejarea restaurărilor și a smalțului natural. Utilizarea cu apă permite o finisare eficientă și confortabilă, reducând riscul supraîncălzirii suprafețelor tratate.
Este recomandat atât pentru laboratorul de tehnică dentară, cât și pentru cabinetul stomatologic, în procedurile de ajustare și finisare a restaurărilor ceramice moderne.
Beneficii:
• pastă diamantată naturală pentru finisare eficientă
• formă tip flacără pentru acces în zone dificile
• ideal pentru ceramică și zirconiu
• absorbție redusă a căldurii în timpul utilizării
• contribuie la obținerea unor suprafețe netede și uniforme
• utilizare simplă împreună cu apă
• rezultate profesionale și durabile
Indicații:
• coroane ceramice
• punți dentare din ceramică
• restaurări din zirconiu
• ajustări protetice
• finisarea lucrărilor CAD/CAM
Discul se utilizează cu apă.
Diametru: 050 - 10mm
Granulație: medie
Culoare: albastru
Tip tija: RA – piesă cot pentru viteză joasă, L=22 mm, ø = 2.35 mm
Turație recomandată: 10000 rpm.
Mod de ambalare: 1 bucată
