Sistem matrici secționale C2 100 matrici M4 + 2 inele R6

Product code - SKU 2666
DentPark
RON 190.00
Transport gratuit la comenzi de peste 300 de lei
DentPark
In stock
Expediere din depozit in 1-2 zile lucratoare
How can we help?

Description

Sistemul de matrici secționale C2 este un kit profesional destinat restaurărilor dentare posterioare și reconstrucțiilor coronare care necesită refacerea precisă a punctelor de contact și a anatomiei proximale. Kitul include 100 de matrici M4 și 2 inele R6, oferind o soluție completă pentru restaurările directe cu compozit.

Matricile sunt fabricate din oțel inoxidabil de înaltă calitate și au o grosime redusă de 0,038 mm, ceea ce permite obținerea unui echilibru optim între flexibilitate și rigiditate. Designul conturat și curbura accentuată contribuie la stabilitate crescută în jurul dintelui și la realizarea unor contacte proximale anatomice și predictibile.

Inelele R6 sunt fabricate din aliaj nichel-titan (NiTi), oferind o forță de separare constantă și o rezistență excelentă la utilizare repetată. Acestea asigură separarea eficientă a dinților și stabilizarea matricilor în timpul restaurării, facilitând obținerea unor rezultate clinice precise. Inelele sunt autoclavabile la 134°C.

Sistemul este recomandat pentru restaurările de clasa II, reconstrucțiile coronare și procedurile restaurative moderne care necesită control optim al punctelor de contact și adaptare cervicală eficientă.

Beneficii:

  • sistem complet pentru restaurări posterioare
  • 100 matrici secționale M4 incluse
  • 2 inele R6 din aliaj nichel-titan
  • grosime redusă a matricilor de 0,038 mm
  • contacte proximale precise și predictibile
  • stabilitate crescută datorită curburii anatomice
  • separare eficientă a dinților în timpul restaurării
  • compatibil cu pene interdentare și tehnici moderne de restaurare

Indicații:

  • restaurări directe cu compozit
  • restaurări clasa II
  • reconstrucții coronare posterioare
  • refacerea pereților proximali
  • realizarea contactelor interdentare anatomice
  • tratamente restaurative estetice și funcționale
  • cabinete stomatologice și clinici dentare

Inelele sunt realizate dintr-un aliaj nichel-titan și sunt sterilizabile la 134 grade. Cu o forță de strangere stabilă și o rezistență excepțională asigură împreună cu matricea separarea dinților printr-un contact fix.  

Mod de ambalare: 1 cutie x 20 bucăți matrici dinți temporari + 30 bucăți matrici premolar + 30 bucăți matrici molar + 20 bucățI matrici molar cu extensie + 1 inel R6 ingust + 1 inel R6 universal

Details

SKU
2666
Brand

Ce spun clienții

Deții sau ai utilizat produsul?
Postează review